Nowy Rok, nowe możliwości, ale stara ja!

Nie ma wątpliwości, że Nowy Rok 2018 to szansa na nowe możliwości i doświadczenia. To okazja, aby potraktować go jako taki duży „poniedziałek”. Czyli od tego roku to już na pewno…. (wstaw najczęściej pojawiającą się myśl, co chcesz zmienić). Ale z przekory postanowiłam sobie, że zostanę „stara ja” na ten Nowy Rok! A co! A o co tak naprawdę mi chodzi?

Nigdy nie zakładam sobie żadnych noworocznych postanowień, bo wiadomo, że będę je przestrzegać może przez pierwsze dwa tygodnie Nowego Roku. Czasami gdzieś z tyłu głowy mam coś, co chciałabym zmienić, wprowadzić lub ulepszyć, ale nigdy nie zaznaczam tego wyraźnie, jako planu na najbliższe 12 miesięcy. Głównie, dlatego że moje plany nigdy nie chcą się zrealizować. Lepiej działa mi się spontanicznie i bez zaplanowanej struktury działań.

Nowy Rok w pracy!

To jedyna okazja i pole działania, kiedy warto coś sobie założyć. Niekoniecznie trzeba od razu tworzyć listę życzeń i marzeń, ale zawsze staram się dookreślić sobie trzy cele zawodowe na Nowy Rok. Zazwyczaj dotyczy to czegoś, co chciałabym zmienić w swoim życiu zawodowym, dodać do niego i nauczyć się. Wyznaczam sobie takie trzy strefy działania, które mają mi pomóc poprawić swoją sytuację. To zasada małych kroków!

Na czym ona polega? Specjaliści mówią, nigdy nie zakładaj 1 stycznia, że schudniesz w tym roku 20 kg. Załóż sobie, że będziesz tracić na wadze po pół kilo miesięcznie, ale w zdrowym stylu, aby efekty zostały z Tobą na dłużej. Nie obiecuj sobie, że rzucisz palenie- ogranicz się do konkretnej ilości papierosów dziennie/tygodniowo. Dlaczego? Łatwiej nam zrealizować te mniejsze marzenia, a podbudowani widocznymi efektami mamy ochotę na więcej! Przecież nikt nie broni Ci rzucić palenia całkiem, ale jeśli od tego zaczniesz i nie uda Ci się to zniechęcisz się zupełnie i jest duża szansa, że nie będziesz więcej próbował.

Analizując to jak i gdzie pracujemy wygląda to nieco inaczej. Można postanowić sobie, że w pierwszym kwartale poproszę szefa o podwyżkę. Może zapiszesz się na kurs, który pozwoli Ci zdobyć nowe umiejętności. Co przy chęci zmiany miejsca zatrudnienia, może Ci tylko ułatwić podjęcie decyzji! A może chcecie nawiązać bliższe relacje z pracownikami, których wcześniej nie traktowaliście jako partnerów do plotek czy wspólnego wyjścia po pracy?!

W zeszłym roku postanowiłam sobie poszukać nowych zleceń, aby rozszerzyć profil działalności firmy. Tak zajęłam się copywritingiem nieco bardziej poważnie, niż jak do tej pory sporadycznie. Chciałam również usamodzielnić się i uniezależnić od szefa, z którym jedynie współpracowałam (B2B) a nie byłam jego zwykłym pracownikiem, ale który hamował mój rozwój i nie doceniał wysiłków. W sumie stało się to nieco poza mną, ale wyszło mi naprawdę na zdrowie! Oraz chciałam nauczyć się obsługiwać nowy program! Wszystko udało mi się zrealizować przy mniejszym lub większym wysiłku, co tylko motywuje mnie do nowych postanowień na ten rok! Ważne, aby rozwijać siebie i swoje zainteresowania i nie stać w miejscu!

Nowy Rok to dobra okazja, aby wnieść w swoje życie nieco świeżości i nowych planów. Jednak warto mierzyć siły na zamiary!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *